2 bin evle Airbnb'ye rakip olacak

2 bin evle Airbnb'ye rakip olacak
30 Nisan 2019, 15:30
Dünyanın en büyük otel zinciri Marriott İnternational Airbnb'ye rakip oluyor. Hilton Worldwide Holdings ve Hyatt Hotels gibi diğer otel zincirleri de ev kiralama sektörünü araştırıyor.

Dünyanın en büyük otel zinciri Marriott İnternational Airbnb'ye rakip oluyor. Marriott, Airbnb ve diğer ev paylaşım şirketleriyle rekabet etmek amacıyla yeni bir ev kiralama şirketi kurmaya hazırlanıyor. CNBC'de yer alan habere göre ev kiralama yönetimi şirketi olan Hostmaker ile ortaklık kuran Marriott, Paris, Roma, Lizbon ve Londra'da ev paylaşımı için 2 bin evi müşterilerine kiralayacak. Ayrıca kıyı bölgelerindeki evler için de sistem uygulanacak.

Sadakat puanlarına da sahip olacaklar

Marriott, müşterilerine 24 saat destek hattı ve Hostmaker aracılığıyla check-in imkanı sunacak. Marriott, platformu kullanan konukların, Sheraton, W otelleri ve Ritz-Carlton dahil, Marriott'un sahip olduğu diğer markalarla olduğu gibi sadakat puanları kazanmalarını ve kullanmalarını sağlayacak.

Airbnb’nin kurucusu ve CEO’su Brian Chesky zincir otellerin ev kiralama pazarına girmesinden memnun olacaklarını bu sayede pazarın daha da büyüyeceğini söyledi.

Dünyanın en büyük otel şirketi olan Marriott, veri takipçisi STR'ye göre dünya çapında yaklaşık 1.3 milyon odaya sahipken, Airbnb'de AirDNA'ya göre yaklaşık 5 milyon oda bulunuyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha