2 ay önce satılmıştı, Kısmet otel yıkıldı

2 ay önce satılmıştı, Kısmet otel yıkıldı
18 Ekim 2023, 13:25
2 ay önce satışı gerçekleştirilen Osmanlı Padişahı Vahdettin’in torunlarının yaptırdığı ve birçok yabancı kral, kraliçe ve devlet başkanını ağırlayan Aydın Kuşadası’ndaki Kısmet Otel yıkıldı.

Son Osmanlı Padişahı Vahdettin'in torunları tarafından yaptırılan ve yıllar boyunca birçok yabancı kral, kraliçe ve devlet başkanını ağırlayan Aydın Kuşadası'ndaki Kısmet Otel'in yıkım işlemi gerçekleştirildi.

Avcılar İnşaat satın almıştı

Kısmet Otel Ağustos ayında İzmir'in dev kuruluşlarından Avcılar İnşaat tarafından satın alınmıştı. Satış sözleşmesine Avcılar İnşaat Başkanı İdris Avcı ile otelin sahibi olan Hanzade Özbaş Osmanoğlu ve diğer hissedarlar imza atmıştı.

Türkiye'de ses getirecek karma proje hayata geçirilecek

Edinilen bilgiye göre Avcılar İnşaat, Kısmet Otel'in bulunduğu yerde içinde rezidans ve otelin de yer aldığı Türkiye'nin en iyi karma projelerinden birini hayata geçirmek istiyor. Proje ile ilgili çalışmaların sürdüğü belirtiliyor. Geçtiğimiz yıl medyada, İngiltere Kraliçesi İkinci Elizabeth, İran Şahı Rıza Pehlevi, yine dünyadan pek çok ünlü sanatçı, devlet adamı, kral ve kraliçeleri ağırlayan Kısmet Otel'e, yanındaki Setur Marina'nın sahibi Koç Holding'in de talip olduğu yönünde haberler çıkmıştı.

380 bin liralık su borcu sebebiyle icradan satışa çıkarılması tartışılmıştı

Türk turizminin simge otelleri arasında sayılan Kısmet Otel'le ilgili Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ASKİ, yapılandırma başvurusu yapılan 380 bin liralık su borcunu bahane ederek 2021 yılında icradan satış işlemi başlatmıştı. Ancak Hanzade Özbaş Osmanoğlu su borcunu tek kalemde ödeyerek icradan satış işlemini durdurmuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha