192 lüks otel başvuruda bulundu

192 lüks otel başvuruda bulundu
18 Kasım 2019, 08:40
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, turizm alanında açılan iş garantili meslek eğitim merkezlerine büyük bir ilgi olduğunu ifade etti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, turizm alanında açılan iş garantili meslek eğitim merkezlerinin gıda, sağlık, sanayi ve teknoloji gibi alanlarda da yaygınlaştırılacağını söyledi. Turizm sektöründeki okulların büyük bir karşılık bulduğunu belirten Selçuk, "Bu kapsamda 11 okul açtık, başarı ve ilerleme çok iyi durumda. Biz bunu Türkiye'nin ara elaman başta alanda eleman ihtiyacı olan tüm sektörlerine yayma kararı aldık. Yani diplomayı alanın, elinde 3 dil ile işinin hazır olduğu bu merkezlerden yüzlerce açacağız. Ekonomiyi hareketlendirecek. Amacımız eğitimi ekonomi ile örtüştürmek" diye konuştu.

Lüks oteller yarışa girdi

Meclis'ten yasanın geçmesinin ardından 1 ayda sayının yüzde 77'ye çıktığını belirten Bakan Selçuk, bu liselere talebin yoğun olduğunu söyledi. Selçuk, "Lüks ve büyük oteller kendi içlerinde okul açmamız için yarışa girdi. 192 lüks otel bu kapsamda yeni başvuruda bulundu, halen de başvuru geliyor. Yakın zamanda sektör bazlı yeni meslek eğitim merkezleri hayata geçecek" dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha