1914'te yapılmıştı... Türkiye’nin ilk resort oteli yeniden kapılarını açıyor

1914'te yapılmıştı... Türkiye’nin ilk resort oteli yeniden kapılarını açıyor
18 Haziran 2022, 08:50
1914 yılında yapılan tarihi binanın aslına sadık kalınarak restore edilmesiyle turizme kazandırılan otel yeniden misafir ağırlamaya başlıyor.

Alışılagelmiş butik otel dekorasyonlarından farklı, sıra dışı şıklığı, ince zevklerle döşenmiş lobisi ve deniz manzaralı odaları, ince kumlu plajı, renkli ve lezzetli kahvaltısı, İzmirlilerin yakından tanıdığı balık restoranı Alliance De La Mer Restaurant ve çok daha fazlasının yer aldığı Rasim Palas, tarihi 21. yy konforuyla yaşama imkanı sunuyor.

24 odalı

Insyle'da yer alan habere göre, bölgenin en önemli yapılarından 24 odalı Rasim Palas, 1914 yılında Rasim Bey’in eşi tarafından Viyana’dan getirilen el işçiliği dolaplar, komodinler, şifonyer ve portmantoların yanı sıra gümüş yemek takımları, ceviz koltuk takımları, masalar, avizeler ve aynalarla dizayn edilmiş ve dönemin ilk resort oteli olarak hizmete sokulmuştu.

Köklü geçmişiyle pek çok tarihi ismi de konuk eden Rasim Palas, kadınların ve erkeklerin birlikte konakladığı ve tatil yaptığı ilk otel olma özelliği de taşıyor.

Tarihinden aldığı güçle ve sahip olduğu ilerici vizyonla günümüzde de özenli ve konforlu tatilin Ilıca’daki adresi olan Rasim Palas, hem eğlenmek hem dinlenmek isteyen tatilcilerin vazgeçemeyeceği bir otel olmayı hedefliyor.

Yorumlar
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha