17 suiti var... Şanlıurfa Hilton açıldı

17 suiti var... Şanlıurfa Hilton açıldı
21 Mart 2023, 09:33
Şanlıurfa’nın ilk uluslararası beş yıldızlı oteli DoubleTree by Hilton Şanlıurfa kapılarını açtı.

Tarihi Şanlıurfa’ya yakın konumdaki otel, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en yeni ve üst sınıf oteli olarak öne çıkıyor. Şanlıurfa’nın ilk uluslararası beş yıldızlı oteli DoubleTree by Hilton Şanlıurfa kapılarını açtı.

17 suiti var 190 odalı

Urfa City AVM’nin yanı başındaki otel 17’si süit 190 misafir odası, toplamda 1.150 kişilik kapasiteye sahip toplantı ve etkinlik alanları, 1.600 m2’lik spa ve sağlık merkezi, Şanlıurfa’nın ilk BigChefs restoranı ve lobideki Starbucks köşesi ile misafirlerini ağırlamaya başladı. Modern mimarinin, son teknoloji ürünlerle buluştuğu otel, bölgenin tarihi ve kültürel değerlerinden izler taşıyan sanat eserlerine de ev sahipliği yapıyor.

Otel, Şanlıurfa ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi turizmi için büyük önem taşıyor

Hilton Üst Sınıf ve Lüks Otellerden Sorumlu Ülke Müdürü Armin Zerunyan, otelin Şanlıurfa ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi turizmi için büyük önem taşıdığını ifade ederek, “Amerika dışındaki ilk otelini 1955 yılında İstanbul’da açan Hilton için Türkiye her zaman özel bir konuma sahip oldu. Tarihi, kültürü, gastronomisi ve insanı ile dünyanın en değerli topraklarından biri olan Şanlurfa’daki bu otelimizin hem şehrin hem de destinasyonun uluslararası pozisyonunu da güçlendireceğine inanıyoruz" dedi.

Vimsa Grup yatırımıyla Şanlıurfa’nın yeni yaşam merkezlerinden Esentepe’de konumlanan otel, Balıklıgo¨l ve tarihi S¸anlıurfa'ya 6 km, Go¨beklitepe'ye 19 km, Şanlıurfa GAP Havalimanı’na ise 35 km uzaklıkta bulunuyor.

Otelin iç mimarisinde Balıklıgöl ve Göbeklitepe’ye ait pek çok figürü var

11 katlı otel, 28 m2’den başlayan standart ve delüks odalardan, alerjiye duyarlı odaya ve 116 m2 genişliğinde, içinde mutfak, oturma odası ve yemek masası bulunan Kral Dairesi’ne kadar farklı özelliklerdeki odaları ile misafirlerine modern ve konforlu bir konaklama sunuyor.

İç mimarisinde Şanlıurfa’nın tarihsel ve kültürel öğelerinden esinlenen otelde, özellikle Balıklıgöl ve Göbeklitepe’ye ait pek çok figürü görmek mümkün. Otelin içinerisinde kullanılan sanat eserlerinin tamamı ise Şanlıurfalı sanatçılar tarafından bölgenin zengin tarihi dokusunu yansıtacak şekilde tasarlandı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha