15 Ocak'ta başlıyoruz

15 Ocak'ta başlıyoruz
10 Ocak 2019, 10:03
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Hollanda'da düzenlenen ve Türkiye'nin en büyük katılımcı olarak yer aldığı Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı'nda önemli açıklamalar yaptı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Hollanda'da düzenlenen ve Türkiye'nin en büyük katılımcı olarak yer aldığı Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı'nda önemli açıklamalar yaptı. 2019 yılında erken rezervasyon verilerinin oldukça iyi göründüğünü belirten Ersoy, özellikle Avrupa pazarında çok ciddi artış olduğunu söyledi. Ocak ayına ait ilk havalimanı verilerini Antalya'dan aldıklarını belirten Ersoy, " Antalya'nın havalimanı verilerinde ortalama yüzde 60 artış görüyoruz. Türkiye genelinde de ciddi bir artışın göstergesi bu. " diye konuştu.

15 Ocak'tan itibaren yoğun tanıtım başlıyor

Ocak ayı itibarıyla Türkiye'ye en çok misafir veren ülkelerde Türkiye'nin direkt tanıtım çalışmalarına başladığını belirten Ersoy, " İngiltere, Almanya, Hollanda, Ukrayna, Rusya ve Körfez ülkelerinde, 15 Ocak'tan itibaren magazinlerde ve televizyonlarda yoğun tanıtım yapılacak. Bunu dijital tanıtım seferberliği takip edecek. Artık sayıya değil, gelire konsantre olacağız" dedi.

Hollanda'dan rezervasyonlarda yüzde 25-30 artış var

Hollanda'dan Türkiye'ye olan yolcu trafiğinin geçen sene yaklaşık yüzde 33'lük artışla kapandığını ifade eden Bakan Ersoy, " Şu anda erken rezervasyon rakamlarına baktığımız zaman yine yüzde 30 civarında bir artış öngörülüyor." dedi.

Fuarın en büyük katılımcısı Türkiye

Utrecht kentinde bu yıl 49'uncusu gerçekleştirilen Vakantiebeurs Turizm Fuarı'na, Türkiye'den yoğun katılım oldu. Türkiye, Lahey Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliğinin 30'a yakın kurum ve kuruluşun katılımıyla açtığı yaklaşık 650 metrekarelik stantla en büyük katılımcı oldu. Antalya, Çanakkale, Kuşadası, Bodrum ve Türk Hava Yolları ayrı stantlar kurdu. Antalya'dan birçok otel de Corendon'un standında yer aldı. Fuara 125 ülke toplam 1150 stantla katıldı. Resmi rakamlara göre geçen yıl fuarı 105 bin kişi ziyaret etmişti. Fuar 13 Ocak'a kadar açık kalacak.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha