'15 Nisan için yeşil ışık yakıldı' iddiası!

'15 Nisan için yeşil ışık yakıldı' iddiası!
05 Mart 2021, 18:20
Türkiye’ye havayolu ve karayolu ile giriş yapacak kişilerin son 72 saatte alınmış negatif PCR testi göstermesi şartıyla ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.

Koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında Türkiye’ye havayolu ve karayolu ile giriş yapacak kişilerin son 72 saatte alınmış negatif PCR testi göstermesi 28 Aralık 2020'den itibaren zorunlu olmuştu. Uygulamanın 1 Mart 2021'e kadar süreceği açıklanmıştı. Ancak süre geçtiğimiz günlerde 31 Mart 2021'e kadar uzatılmıştı.

26 Mayıs'a kadar uzatılmıştı

Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR)'un sitesinde yer alan habere göre 26 Şubat Cuma günü Rus havayolu şirketleri, Türk havacılık otoritelerinden Türkiye'ye gelecek yolcularının negatif koronavirüs testi şartıyla ilgili son tarihi belirten yeni bir yazı aldı. Yazıya göre Türkiye'ye seyahat eden yolcuların negatif PCR testi sunma zorunluluğunun 26 Mayıs'a kadar devam edeceği belirtildi.

'Tur operatörleri Bakanlardan istedi, 15 Nisan'a çekiliyor' iddiası

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu geçtiğimiz günlerde Rusya ve BDT ülkelerinde faaliyet gösteren Türk kökenli tur operatörleri ve havayolu temsilcileriyle bir araya gelmişti. Toplantıda Odeon, Anex, Pegas'ın yetkilileriyle bu tur operatörlerinin bünyelerindeki Royal Flight, Azur Air ve Norwind havayollarının temsilcileri talep ve sorunlarıyla ilgili görüşlerini dile getirmişti.

Bakanlar 'Yeşil ışık' yaktı mı?

Sabah Gazetesi'nden Betül Alakent'in haberine göre turizm ve ulaştırma bakanlarıyla görüşen Türkiye’ye en çok turist getiren 4 büyük tur operatörü Türkiye'ye girişte istenen PCR testiyle ilgili talepte bulundu. Talepler üzerine Türkiye’ye girişte istenen PCR testi zorunluluğunun 15 Nisan’a çekilmesine yeşil ışık yakıldığı iddia edildi.

Etiketler:PCR testi test
Yorumlar
Nusret dursun
09 Mart 2021, Salı 12:36
Insanlar rahat sikintisiz rahat yolculuk yapmalii kisiklama bitsin pcv. Iptal olmali milyonlar bekliyor. sikildik artik
Meltem çakar
06 Mart 2021, Cumartesi 01:19
Türkiye AB seyahat edemiyor, riskli diye, madem öyle Avrupa neden gönderiyor vatandaşı nı riskliyse, Türkiye ye, yada Türkiye de almayacak, akıl mantık işi değil
Serdar serdar
06 Mart 2021, Cumartesi 01:09
Bu virüs böyle gider 3 yıl sonra normale döner Turizm açılsa ne olur ki açılmaz ufak bi haraket olur oda güney bölgelerine KISA ÇALIŞMA BU YIL SÜRMELİ Yoksa insanların işi çok zor işsizlik %50 olur en azından sektörel olarak uzatılmalı
nazli
06 Mart 2021, Cumartesi 12:18
tur operatörü olarak bence çok iyi karar çünkü test yaptıktan sonra artık merak edilecek bir şey yok
Esef Ahmet erocak
06 Mart 2021, Cumartesi 02:30
Adalet varmı elin yabancıların sokacaklar gin e corona sayıları yükselecek sonrada yalan yalan demeç verecekler Allah islah etsin
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha