15 günde 15 uçak!

15 günde 15 uçak!
11 Nisan 2022, 08:48
Turizmcinin yüzü, İngiliz turistlerle gülmeye başladı.

İngiltere hükümetinin corona virüsü tedbirleri kapsamında Türkiye'yi 22 Eylül tarihinden itibaren kırmızı listeden çıkararak seyahat edilebilir ülkeler arasında yer alması açıklaması ardından ön rezervasyonlar artmaya başladı.

Muğla'nın Marmaris ilçesinde otellere yerleşen İngilizler, gündüz plaj ile otel havuz başlarından sıcak havanın keyfini çıkarırken hatıra fotoğrafları da çekti.

Mustafa Sarıipek'in haberine göre yasağın kalkmasıyla planlı tatil yapmaları ile tanınan İngilizler, yılbaşından itibaren ön rezervasyonlarını yaptırmıştı. Döviz kurlarının yüksek olmasıyla birlikte İngilizler, rezervasyonlarını artırdı.

İngilizler tarafından “ucuz tatil olarak adlandırılan Marmaris'te son iki haftada Dalaman Havalimanı'na 15 uçağın iniş yaptığı belirtildi.

Öte yandan turizmciler İngiltere'de okulların kapanması ardından Marmaris’te haziran, temmuz ve ağustos aylarında her İngiliz turist sayısının çok daha artacağından umutlu. Havaların da ani sıcaklığı, deniz suyunun 17 derece olması nedeniyle plajlara giden turistler şezlonglarda güneşlenmeyi tercih ederken bazıları deniz keyfi yaptı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha