TTYD

15 Eylül'de başlıyor, Haziran sonuna kadar yer bulmak mümkün değil

15 Eylül'de başlıyor, Haziran sonuna kadar yer bulmak mümkün değil
10 Eylül 2019, 08:10
Büyük çoğunluğu Antalya'da olmak üzere 8 otele sahip Limak Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Futbol Federasyonu(TFF) Başkanı Nihat Özdemir, golf turizmiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Golf sporuna olan tutkusuyla bilinen ve yaz sezonunda Muğla'nın Bodrum ilçesinde düzenlenen bazı turnuvalara katılan Nihat Özdemir, Antalya'nın bu konuda öne çıktığını söyledi.

15 Eylül'den sonra başlıyor

Antalya'da 12 golf sahasının bulunduğuna işaret eden Özdemir, "Beş yıldızlı çok güzel turizm tesislerimiz var. Dolayısıyla golfserverler için gerçekten büyük bir imkan. Mevsim 15 Eylül'den itibaren başlıyor. Haziranın sonuna kadar sahalarda artık yer bulmak mümkün değil." diye konuştu.

Dünyada golfseverlerin tamamı Antalya'yı biliyor

Özdemir, Türkiye'de golf konusunda başka destinasyonların da olmasının turizme katkı sağlayacağına dikkati çekti.

Buna en yakın adayın Bodrum olarak gözüktüğünü vurgulayan Özdemir, "Bunun gibi İzmir'i veya birkaç bölgeyi de golf merkezi haline getirmemiz lazım. Golf destinasyonu haline getirirsek Türk turizmi hem bundan çok büyük para kazanır hem de Türkiye çok daha büyük ilgi ve destek görür. Antalya golfte çok önemli bir nokta haline geldi. Dünyada golfseverlerin tamamı Antalya'yı biliyor ve herkes Antalya'ya gelmek istiyor." ifadelerini kullandı.

Yorumlar
deniz tüfekci
10 Eylül 2019, Salı 10:51
Doğru söylüyor, yer bulmak çok ama çok zor
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha