14 günlük karantinadan çıkan otel müşterileri: Yine geleceğiz

14 günlük karantinadan çıkan otel müşterileri: Yine geleceğiz
25 Mart 2020, 12:28
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet'indeki (KKTC) 750 turistin 14 günlük karantina süresi doldu.

Mart ayı başında tatilini geçirmek için Kuzey Kıbrıs’a gelen bir Alman turiste Korona teşhişi konması üzerine 10 Mart günü KKTC Sağlık Bakanlığı tarafından turistin konakladığı ve birlikte uçuş yaptığı misafirlerin konakladığı 3 oteli kapsayan 14 günlük Karantina kararı alınmıştı.

750 Alman, İsveç ve Fransız misafirin 14 günlük gözetim süresi dün gün boyunca bütün misafirlere yapılan sağlık kontrollerinden sonra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin Sağlık Bakanlığının kararı ile 23 Mart 00.00 de sona erdi. Buna bağlı olarak misafirler 24 Mart sabahından itibaren hazırlanan uçuşlar doğrultusunda ülkelerine doğru yola çıktılar.

14 günlük karantina süresince yabancı misafirlerin çok sıkı sağlık gözetiminde tutuldukları ve hastalık belirtisi gösteren misafirlerin süratle Lefkoşa Devlet Hastanesinde muayene edildikleri süreçte tedavi sonrası halihazırda sadece 1 kişinin Corona teşhisi ile tedavi altında olduğu belirlendi. Bundan önce hastaneye kaldırılan 6 turist tedavileri sonucu iyileşmesi üzerine taburcu edildiler.

'Yine geleceğiz'

KKTC ve otellerin önemli bir sınavdan geçtiği bu süreçte yabancı misafirler bu süre zarfında Karantina koşulları çerçevesinde kendilerine çok insani ve misafirperver davrandıklarını belirterek otel yönetimine, personele, rehberlerine, KKTC yönetimine ve Kıbrıs Türk Halkına bu zorunlu misafirlik için teşekkür ettiler.

Ülkelerine dönmelerinin sevinci ile kendilerine ev sahipliği yapan Kuzey Kıbrıs halkına şarkı ve alkışlarla veda eden yabancı turistler, en kısa zamanda tekrar Kıbrıs’a gelerek bu korkulu ve endişeli günlerin acısını çıkaracaklarını belirttiler.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha