14 Ağustos için ilk destek geldi

14 Ağustos için ilk destek geldi
25 Haziran 2019, 09:55
Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) 14 Ağustos'ta uçak seferlerinin yetersiz kalmaması için tüm havayollarından destek istemişti. TÜROB'un beklediği destek geldi.

Kurban Bayramı'nın son günü olan 14 Ağustos 2019 Çarşamba günü Şampiyonlar Ligi şampiyonu Liverpool ile UEFA Avrupa Ligi şampiyonu Chelsea İstanbul'da UEFA Süper Kupa final maçını oynayacak. Beşiktaş'ın stadı Vodafone Park'ta oynanacak maçı izlemek için ağırlıklı İngiliz olmak üzere 50 binden fazla futbolseverin İstanbul'a gelmesi bekleniyor.

Murat Ersoy: Ekstra uçuş ekledik

TÜROB, 14 Ağustos'ta uçak seferlerinin yetersiz kalmaması için başta THY olmak üzere tüm havayollarından destek istemişti. TÜROB'un beklediği destek Atlasglobal'den geldi.TÜROB Başkanı Müberra Eresin, Atlasglobal Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy'la bir araya geldi. Görüşmeyle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Eresin, Ersoy’la UEFA Süper Kupa final maçı döneminde uçak ulaşımının yeterli olmama ihtimali ile ilgili endişelerini paylaştıklarını söyledi. Eresin, " O dönem için ekstra uçuşlar eklediklerini ve ilerleyen dönemde İhtiyaç halinde istanbul’a yeni ekstra uçuşlar ekleyebilecekleri bilgisini memnuniyet almış olduk" ifadelerini kullandı.

Rezervasyonlarınızı şimdiden yapın

TÜROB Başkanı Eresin, geçtiğimiz günlerde katıldığı televizyon programında da 14 Ağustos'ta İstanbul'da konaklamayı planlayanlara uyarıda bulunmuştu. Eresin " O dönemde İstanbul'a tatile gelmek isteyen vatandaşlarımızı şimdiden uyarıyorum. Hem uçak hem de otel rezervasyonlarını şimdiden yapsınlar. Yoksa yer bulamazlar" diye konuştu.

100 milyon euroluk katkı bekleniyor

Liverpool ile Chelsea arasında 14 Ağustos'ta Beşiktaş'ın stadı Vodafone Park'ta oynanacak UEFA Süper Kupa Finali maçını izlemek için ağırlıklı İngiliz olmak üzere 50 binden fazla futbolseverin İstanbul'a gelmesi bekleniyor. Stada yakın otel fiyatlarının döviz bazında yüzde 40 artması bekleniyor. Maçın kent ekonomisine 100 milyon eurodan fazla katkı yapacağı ve otellerde doluluk oranının yüzde 100'e çıkacağı belirtiliyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha