131 turizm çalışanına sertifika

131 turizm çalışanına sertifika
15 Kasım 2018, 16:25
Kültür ve Turizm Bakanlığı, turizm sektörü çalışanlarının mesleki bilgi ve becerilerinin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla başlattığı turizm eğitimlerine devam ediyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın yurt genelindeki yaygın eğitim faaliyetleri kapsamında 131 sektör çalışanı daha sertifika almaya hak kazandı. Konya’da konaklama ve yeme içme tesislerinde çalışan ve Bakanlığın işbaşı eğitim kurslarıyla kişisel gelişim seminerlerini tamamlayan kursiyerler sertifikalarını törenle aldı.

Konya’daki bir otelde düzenlenen sertifika töreni ile ilgili bir açıklama yapan Bakanlık Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Okan İbiş, geçmişten günümüze konaklama ve yeme içme işletmelerinde hizmet veren 110 binin üzerinde sektör çalışanına mesleki turizm eğitimleri ve belgelendirme hizmeti sağladıklarını söyledi.

Bakanlığın sektör çalışanlarına ön büro, kat hizmetleri, yiyecek ve içecek servisi, yiyecek üretimi, yöneticilerin eğitici olarak yetiştirilmesi ve ev pansiyonculuğu gibi eğitimler verdiğini de ifade eden Okan İbiş, bu faaliyetlerin kişisel gelişim seminerleriyle desteklendiğini kaydetti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha
   
>