125 yabancı acenteyi İstanbul'da otelcilerle buluşturdu

125 yabancı acenteyi İstanbul'da otelcilerle buluşturdu
22 Şubat 2024, 16:20
Leisure Business Travel (LBT Service) Orta Asya ülkeleri, Rusya ve Gürcistan gibi ülkelerden 125 acenta ve tur operatörü temsilcisini İstanbul'da otelcilerle buluşturdu.

Türk Cumhuriyetlerinin önde gelen seyahat acenteleri Leisure Business Travel (LBT Service) organizasyonuyla İstanbul'da lüks segmentte hizmet veren otelcilerle buluştu.

CVK Park Bosphorus Hotel İstanbul’da gerçekleştirilen ‘The Royal Experience 2024’ isimli workshop etkinliğine Özbekistan, Kazakistan, Kırgızistan, Rusya, Azerbaycan, Ukrayna, Gürcistan gibi ülkelerde lüks segmentte hizmet veren 125’den fazla acente katıldı.

Leisure Business Travel Başkanı İlimdar Rıza, 2023 yılında en iyi satış yapan acentelerini İstanbul’a davet ettiklerini ve İstanbul'daki lüks segmentte hizmet veren otecilerle buluşturduklarını ifade etti. 2019, 2022 ve 2023 yıllarında Kazakistan Almatı’da ‘The İstanbul Workshop’ isimli organizasyonlar düzenlediklerini belirten Rıza, " 2024 yılında bu etkinliği hem Almatı, hem de Kazakistan-Taşkent’te yapacağız. Her sene bu workshopa katılan otel sayısı artıyor. 10 otelle başlamıştık, şu an 20’yi aşkın otel var." dedi.

İstanbul'da turistlerin konaklama süresini uzatmak istiyoruz

İlimdar Rıza kurdukları The Royal Experience Club isimli platformla ilgili de bilgiler verdi. İstanbul'un tanıtımında çok eksiklikler olduğunu belirten Rıza " İstanbul'da turistlerin ortalama konaklama süresi 2,5 gece. Biz bunu 1 haftaya uzatmayı hedefliyoruz. The Royal Experience Club programında müşteri, acente ve oteli bir araya topladık. Bu platform özel hizmet tercih eden misafirlere bu hizmeti verenleri bir araya getiren ortak bir platform. Herkesin ortak bir payda alabileceği ortak bir platform." dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha