105 odalı otelin temeli atıldı

105 odalı otelin temeli atıldı
14 Aralık 2021, 16:36
Konaklama sorunu bulunan Organize Sanayi bölgesinde 105 odalı otelin temeli atıldı.

Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki kimya ihtisas OSB GEBKİM’in içerisine yapılan 105 odalı otelin temeli atıldı. Konaklama sorunu bulunan bölgede yapılan otelin, sanayi kuruluşlarını ziyaret eden yatırımcılara ve heyetlere çözüm üretmesi hedefleniyor.

1 yılda tamamlanacak

Bölgede bulunan sanayi kuruluşlarını ziyaret eden misafirlerin konaklayabileceği bir mekan olarak tasarlanan GEBKİM Otel, bölgedeki kuruluşların misafir ağırlama sorununa çözüm olacak. 8 bin 600 metrekarelik kapalı alana sahip GEBKİM Otel’de 100 adet standart oda, 5 adet süit oda, 2 restoran, yüzme havuzu, spor kompleksi ve toplantı odaları yer alacak. Güneş enerjisini kullanarak enerjinin bir kısmını sağlayacak olan otel çevreci özelliğe sahip. Bir yılda tamamlanması beklenen otelin temeline yönetim kurulu tarafından yazılan hatıra mektubu kapsül içerisinde bırakıldı.

8 bin 600 metrekarelik kapalı alan

Yeşil mutabakata uygun, kendi enerjisini üreten ve yağmur suyunu tutan bir yapı inşa edeceklerini belirten GEBKİM Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı, “8 bin 600 metrekarelik kapalı alana sahip olacak GEBKİM Oteli ile misafirlerimizin konaklama sorununa çözüm oluşturmayı hedefliyoruz. Organize sanayi bölgesi ve çevremizle ilgili bir takım değişiklikler yapmak istiyoruz. Sadece organize sanayi bölgesi ve sanayinin buradaki yaşamına değil, sosyal hayata da katkı sağlamak istiyoruz. 2022 yılında GEBKİM Teknoloji ve Gelişim Merkezi’ni (GEBTEK) hayata geçirmeyi planlıyoruz ”dedi.

Etiketler:OSB Gebkim otel
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha