1 milyar euroluk ciroya lüks katkısı

1 milyar euroluk ciroya lüks katkısı
25 Nisan 2019, 12:48
Fransa merkezli Avrupa’nın en önde gelen otel zinciri Accor Otel Grubu 2019 yılının ilk çeyreğinde 1 milyar Euro'ya yaklaşan gelir elde etti.

Accor Otel Grubu 2019 birinci çeyrek geliri, geçen dönemdeki %8,8 artış paralelinde, rapor edilen %34,2’lik bir artışla 987 milyon Avro olarak gerçekleşti. Accor Otel Grubu otellerine eklenen 8300 oda ile organik bir büyümeye de imza attı.

Oda ücreti yüksek lüks otellerin etkisi

Accor Otel Grubu’nun Başkan ve İcra Kurulu Başkanı Sebastien Bazin 2019 birinci çeyrek gelirindeki artışa ilişkin şunları söyledi: “Çalkantılı bir makro ekonomik ortamda grubun birinci çeyrekte sergilemiş olduğu performans, dönüşümüzün etkinliğini ve stratejimizin mükemmelliğini gözler önüne seriyor. Avrupa gücünü korurken Güney Amerika, güçlü iyileşmesine devam ediyor. Dönem içerisinde, orta vadeli hedeflerimiz doğrultusunda, sürekli bir iş gelişimi gerçekleştirdik ve lüks otellerin, oda başına daha yüksek ücretler sağlayan ve giderek artan bir payı ile iletişim hattımızı güçlendirmeye devam ettik. Başarılı bir performans sergileyen ve stabil bir şekilde güçlenerek büyüyen grup, yılın geri kalanını da güvenle geçirecektir.”

Accor, 100 ülkede 4,800 otel, resort ve konutla konaklama hizmeti sunuyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha